Kedi Sinekliği nasıl olmalı ?

Kediler zeki hayvanlar olduğu için insanın yapabileceği bazı şeyleri yapabilmektedir. Buna örnek vermek gerekir ise kapıyı açmaları diyebiliriz. Bu basit bir örnek. Kim bilir şuan bu yazıyı okurken sizin kedinizin neler yaptığı aklınıza geliyordur. Bu nedenle kedi için yapılacak olan pencere güvenlik ürünü bazı özelliklere sahip olması gerekir.

ÜRÜN NUMUNEDİR. ALÜMİNYUM TEL VE ÇELİK TELİ AYRICA SİNEKLİK ÖZELLİKLERİNİ TANITMAK AMAÇLIDIR. KOMPLE ALÜMİNYUM VEYA KOMPLE ÇELİK YAPILABİLMEKTEDİR ARAYA KAYIT ATILMAKSIZIN.


KİLİT SİSTEMİ NASIL OLMALI
Kediler normal kilitleri oynayarak açabilecekleri için kedi için yapılacak olan sinekliğin kilit sistemi en önemli unsurdur. Sürme kilit çözümüne pek güvenmiyoruz çünkü kedi o kilidi oynayarak açabilir. Plastik çıt çıtlar ise gevşek ve zamanlar kendini bırakıyor.Biz bu nedenle demir çıt çıt yapıyoruz. Bırakın kediyi siz bile açarken zorlanacaksınız.

İÇERİ Mİ DIŞARI MI AÇILMASI GEREKİR
Dışarı açılan kedi sinekliklerine kilit dahi yapılsa eğer uzun soluklu kullanılacak ise önermiyoruz. Çünkü menteşe kısmı plastik ve sürekli güneş görecek bu nedenle çürüyecek. Siz fark etmeyeceksiniz ve bir anda bir gün kuvvet uygular iken sineklik çıkıp gidecek. Bu nedenle içeri açılır sinekliği hiç bir zaman dışarı itemeyeceği gibi aynı zamanda menteşeler güneş görmediği için ömürlük desek abartmamış oluruz.

SİNEKLİK TELİ
Kedi doğası gereği olsa gerek teli görür görmez tırmanır. Bu nedenle normal sineklik teli seçeneği diye bir şey yok. Ya alüminyum tel olacak yada çelik tel. Kediler yaramaz hayvanlar durmazlar pencere kenarından ayrılmazlar bu nedenle özel marmara sineklik olarak piyasada bulamayacağız alüminyum tel ve çelik tel kullanıyoruz. Neden piyasada bulunmuyor alüminyum tel yapan var dediğinizi duyar gibiyim. Her malzemenin kalitesi var. Geçenlerde bir yerde aldığımız alüminyum tel normal sineklik tülünden daha basit idi. Bu nedenle özel kaliteli sağlamlığının hakkını verdiği için kedi için özel pencere telini kullanmaktayız.

Ayrıca çok daha yaramaz ve fazla kedi olan evler için çelik tel mevcut. Çelik tele en ufak zarar veremezler. Ve bizim çelik telimiz sineklik teline yakın estetik bir çeşit. Çelik paslanan bir ürün. Paslanmaması için bizler mat vernik kullanıyoruz. Ama hava şartlarının kışın ağır olması nedeni ile geciktirsede paslanmayı engellemiyor bu nedenle yağmurlu havalarda pencereleri kullanmadığımız vakitlerde çelik ürünleri içeriye alabiliyorsunuz.

KISACA KEDİ İÇİN PENCERE SİNEKLİKLERİ NASIL OLMASI GEREKİR ; İÇERİ AÇILIR OLMAZ İSE OLMAZ, DEMİR KİLİT SİSTEMİ VE KALİTELİ ALÜMİNYUM TEL VEYA ÇELİK – BÖYLE KALİTELİ BİR ÜRÜN İSTİYOR İSENİZ 0543 239 78 57

 

 

Bir cevap yazın